12019 (CC0), Pixabay

Niewielka miejscowość znajdująca się w szwajcarskim kantonie Valais, Zermatt jest lubiana przez turystów z uwagi na doskonałe warunki do uprawiania wspinaczki górskiej i sportów zimowych.

„Washington Post” informuje, że przez bardzo obfite opady śniegu oraz wysokie zagrożenie lawinowe w mieście uwięzionych zostało około 13 tysięcy turystów. W ciągu 24 godzin w rejonie spadło aż 80 cm śniegu. Ryzyko zagrożenia lawinowego podniesiono do piątego, a więc najwyższego poziomu. W okolicy zamknięto nie tylko szlaki turystyczne, ale i drogi.

Nie kursują kolejki linowe, wstrzymano także komunikację kolejową. Janine Imesch, rzecznik szwajcarskiego kurortu zapewniła, że wszystko znajduje się pod kontrolą. Do przebywających w Zermatt turystów zaapelowano o nie wychodzenie w góry z uwagi na duże zagrożenie lawinowe. Najlepiej jest pozostać w pensjonatach i mieszkaniach.

Część osób udało się przetransportować za pomocą śmigłowców do pobliskiej wioski. W ten sposób z miejscowości wydostało się około 100 osób.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here