Fot. CDU/CSU-Bundestagsfraktion (Praca własna) [CC BY-SA 3.0], Wikimedia Commons

Na 24 września br. zaplanowano wybory do niemieckiego Bundestagu. W kraju odbywają się więc liczne wiece wyborcze. W tych organizowanych przez rządząca partię CDU bierze udział urzędująca Kanclerz Niemiec Angela Merkel. Na jednym z ostatnich spotkań z wyborcami, w Quedlinburgu w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, została ona wygwizdana przez swoich politycznych przeciwników.

Kampania wyborcza do wrześniowych wyborów trwa już na dobre. Na wiec w Quedlinburgu przyszło, według szacunków CDU, 3 tysiące ludzi. Jak szacuje tamtejsza policja, było ich o połowę mniej.

Wiec nie przebiegał spokojnie. Został zakłócony przez kilkudziesięcioosobową grupę zwolenników partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). To ugrupowanie podkreśla swoją niechęć do imigrantów i waśnie ta kwestia była przez nich podnoszona na spotkaniu.

Zwolennicy antyimigranckiej partii gwizdali i wznosili okrzyki przeciwne zarówno napływowi imigrantów do Niemiec oraz niechętne samej kanclerz. Protestujący nawoływali, aby Angela Merkel udała się do „swoich imigrantów”, jak również zrezygnowała ze swojej pełnionej obecnie funkcji.

Niemiecka kanclerz odpowiedziała, że krzyki na wiecach wyborczych nie są dobrym sposobem na rozwiązywanie problemów, z jakimi borykają się Niemcy. Wyraziła nadzieję, że większość zgromadzonych na wiecu ludzi również nie wierzy w takie metody działań.

Sprawy dotyczące imigrantów nie były jedynymi, jakie zostały poruszone na wiecu w kraju Saksonia-Anhalt. Angela Merkel wspomniała o skandalu w związku z przekłamaniami producentów samochodów w sprawie szkodliwości spalin z silników Diesla. Kanclerz powiedziała, że błędy, jakie zostały w tej sprawie popełnione, należy naprawić, aby nie dopuścić do spadku liczby miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym. Zapewniła jednocześnie, że nabywcy takich „oszukanych” aut nie powinni ponosić dodatkowych kosztów, ani tym bardziej nie powinno im się zakazywać ich eksploatacji.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / dziennik.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here