Po ponad 170 latach w Belgii zrezygnowano z usługi wysyłania telegramów. Dzisiaj jest to już przestarzała metoda wysyłania wiadomości. W całej Belgii korzystało z niej jedynie kilkadziesiąt osób.

Decyzję o rezygnacji z telegramu podjęła firma telekomunikacyjna Proximus. Pierwszy telegraf optyczny pojawił się w Belgii w roku 1803. Pierwszy telegraf elektryczny uruchomiono w roku 1846. Przebiegał on wzdłuż linii kolejowej między Brukselą i Mechelen.

A telegramy początkowo odpowiadał Zarząd Tel,grafii, a od roku 1930 Zarząd Telegrafii i Telefonii RTT. W roku 1992 operator zmienił nazwę na Belgacom, a dzisiaj znany jest jako Proximus. Zajmuje się sprzedażą usług telefonii komórkowej, telewizji i internetu.

Telegram wykorzystywany był przede wszystkim przez prawników i komorników. W latach 80. ubiegłego wieku co roku wysyłano 1 mln 500 tysięcy telegramów. Potem pojawił się faks, a następnie maile i SMS-y.

W latach 90. XX wieku liczba wysyłanych telegramów spadła do 500 tysięcy w skali roku. W 2010 roku wysyłano każdego roku jedynie 50 tysięcy telegramów. W tym roku było ich zaledwie 11 tysięcy. Proximus ma skontaktować się indywidualnie z osobami, które wciąż korzystały z tej usługi.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/ wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here