Szef policji federalnej w Brazylii Fernando Segovia oświadczył, że nie znaleziono żadnych dowodów, które wskazywałyby na to, że prezydent Michel Temer dopuścił się korupcji. Dlatego też śledztwo w tej sprawie może zostać umorzone.

Prowadząca dochodzenie policja federalna nie znalazła znamion przestępstwa w zapisach dekretu, który Temer podpisał w ubiegłym roku. Dokument miał faworyzować firmę logistyczną Rodrimar SA, która świadczy usługi w porcie Santos, a więc w największym przeładunkowym porcie kontenerowców w Ameryce Południowej.

W październiku 2017 roku niższa izba parlamentu Brazylii opowiedziała się przeciwko postawieniu prezydenta przed sądem w związku z oskarżeniami o korupcję i faworyzowanie spółki Rodrimar SA. Opowiedziało się za tym 171 osób, 151 było za rozpoczęciem procesu.

Temer tym samym ocalił stanowisko po raz drugi w ciągu kilku miesięcy. W sierpniu ubiegłego roku odrzucono bowiem podobny wniosek. Temera oskarżano wówczas o przyjmowanie łapówek i działanie w organizacji przestępczej.

Prezydent Temer cieszy się bardzo małą popularnością. Popiera go obecnie jedynie 3% mieszkańców kraju.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here