kollynlund (CC0), Pixabay

14 chilijskich księży otrzymało zakaz wypełniania posługi kapłańskiej. Zamieszani są bowiem w skandal pedofilski, który wstrząsnął lokalnym Kościołem.

Poinformowało o tym biskupstwo miasta Rancagua leżącego w środkowej części Chile. Wskazano, że zostali oni zawieszeni do czasu wyjaśnienia doniesień medialnych przez prokuraturę.

Sprawa wyszła na jaw kilka dni temu, gdy na antenie jednej z telewizji o wszystkim opowiedziała jedna z parafianek. Jej zdaniem księża stanowili część grupy nazywanej rodziną, która dopuszczała się molestowania dzieci i osób młodych.

To nie pierwsza afera w chilijskim Kościele. W miniony piątek 34 biskupi z Chile złożyli na ręce papieża rezygnację. Wyrazili skruchę i przeprosili za wszystkie krzywdy wyrządzone przez lokalnych duchownych. Zobowiązali się też do naprawy wyrządzonych szkód.

Papież Franciszek ma rozpatrzyć każdą z rezygnacji z osobna. Rozmiary nadużyć seksualnych w chilijskim Kościele i przypadki ich ukrywania Ojcowi Świętemu przedstawił specjalny wysłannik, metropolita maltański i członek Kongregacji Nauki i Wiary arcybiskup Charles Scicluna.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here