geralt (CC0), Pixabay

Popularny w Chinach portal społecznościowy Weibo usunął wszystkie treści nawiązujące do homoseksualizmu. Taki ruch nie spodobał się jednak użytkownikom strony.

„The Independent” informuje, że w ostatni piątek portal Weibo, a więc chiński odpowiedni Twittera, w ramach oczyszczania z niedozwolonych treści, co odbywa się co trzy miesiące, opublikował oświadczenie. Napisano, że z portalu znikną treści pornograficzne oraz te nawiązujące do krwawej przemocy czy homoseksualizmu. Ta ostatnia wiadomość nie spodobała się jednak sporej części internautów.

W ciągu zaledwie kilku godzin oświadczenie Weibo udostępniono ponad 100 tysięcy razy. Internauci posługiwali się przy tym hasztagiem „jestem gejem”. W ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji administratorów portalu.

Akcja szybko przeniosła się również na Twittera. Również i tam zaczęto komentować posty hasztagiem „jestem gejem”. Administrator Weibo tłumaczy, że decyzja portalu miała na celu stworzenie jasnego i harmonijnego środowiska społecznościowego.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here