By KHRoN (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Córka prezydenta Andrzeja Dudy, Kinga będzie jedną z reprezentantek UJ na międzynarodowym konkursie prawniczym, który odbędzie się w Wiedniu.

Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot jest konkursem z dziedziny międzynarodowego arbitrażu w sprawach gospodarczych. To jeden z bardziej prestiżowych konkursów skierowanych do studentów prawa. Jego celem jest popularyzowanie międzynarodowego arbitrażu handlowego i Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bierze w nim udział około 300 drużyn z 60 krajów.

W Wiedniu swoją drużynę wystawi także Uniwersytet Jagielloński. W uczelnianej drużynie znalazła się m.in. Kinga Duda. Na stronie internetowej UJ zamieszczono jej krótki biogram. Córka prezydenta jest obecnie studentką czwartego roku prawa. Interesuje się międzynarodowym prawem handlowym i prywatnym oraz cywilnymi postępowaniami sądowymi. W czasie wakacji odbyła praktyki w jednej z międzynarodowych firm w Warszawie. W wolnym czasie jeździ na nartach, podróżuje i czyta książki.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here