Bess-Hamiti (CC0), Pixabay

W Danii, w dzielnicach, w których mieszka najwięcej imigrantów zostanie wprowadzone obowiązkowe nauczanie dla dzieci na temat demokracji, równości czy najważniejszych duńskich świąt, w tym Bożego Narodzenia. Jeśli rodzice się do tego nie zastosują, stracą zasiłki dla dzieci.

Nowa polityka, która została uzgodniona z opozycją, zobowiązuje rodziców z dzielnic zamieszkiwanych przez imigrantów do wysyłania dzieci po ukończeniu 1. roku życia do ośrodków edukacji, gdzie będą spędzać 25 godzin w tygodniu.

Dania od dawna zmaga się z problemem integracji imigrantów, przede wszystkim tych z Bliskiego Wschodu. Dzieci uczą się tam przez 10 lad począwszy od lat 6. Rodzice mają jednak swobodę podczas wybierania sposobu edukacji. Teraz rodzice zamieszkujący tereny zwane gettami będą musieli posyłać dzieci na zajęcia skoncentrowane na nauce języka.

Politycy, chcą aby muzułmańskie dzieci poznały duńskie i chrześcijańskie tradycje, z Bożym Narodzeniem i Wielkanocą włącznie. Jeśli rodzice się do tego nie zastosują, stracą zasiłki na dzieci.
Dania to jedyny kraj na świecie, który oficjalnie pewne regiony nazywa gettami.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here