GDJ (CC0), Pixabay

Szef Tesli i twórca projektu SpaceX Elon Musk uważa, że sztuczna inteligencja jest obecnie groźniejsza niż głowice jądrowe. Zdaniem Muska eksperci przeceniają swoje możliwości w tej dziedzinie.

– Eksperci zajmujący się sztuczną inteligencją w rzeczywistości nie są tak mądrzy, jak w swoich własnych przekonaniach. Takie myślenie przenosi się na tych, którzy naprawdę mają coś do zaoferowania; ludziom nie podoba się pomysł, jakoby maszyna miała być od nich mądrzejsza. Sztuczna inteligencja mnie przeraża i ma dużo większe możliwości, niż jej obecne perspektywy rozwoju. Również dużo większe, niż ktokolwiek obecnie potrafiłby przewidzieć – skomentował.
Dlatego też tę strefę rozwoju należy uregulować jak najszybciej.

– Sztuczna inteligencja potrzebuje organu, który będzie nadzorował jej działanie. Stanowi zagrożenie dużo większe, niż głowice jądrowe. Dlaczego do tej pory nie stworzyliśmy żadnego organu regulacyjnego? To czyste szaleństwo – dodał Musk.

Twórca Testli uważa, że sztuczna inteligencja powinna być wykorzystania do maksymalizacji wolności.

Musk odniósł się też do kwestii eksploracji kosmosu, rozwoju technologii samochodów autonomicznych i ewentualnej trzeciej wojny światowej. Jego zdaniem w końcu dojdzie do wszystkich z nich.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/pap.pl
PODZIEL SIĘ