By PCOO EDP ([1]) [Public domain], via Wikimedia Commons

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte w ubiegłym tygodniu polecił żołnierzom, aby ci strzelali w waginy kobiet rebeliantek. Jego zdaniem kobiety bez genitaliów będą bowiem bezużyteczne.

Portal news.vice.com informuje, że Duterte przemawiając do grupy byłych komunistycznych żołnierzy powiedział, że nie powinni zabijać oni rebeliantek. Zamiast tego mają strzelać w ich strefy intymne, aby pozbawić genitaliów, bez których będą bezużyteczne.

– Powiedzcie żołnierzom. Jest nowy rozkaz od dowódcy. Nie zabijemy ich. Przestrzelimy tylko ich waginy – miał powiedzieć prezydent.

Podobno zgromadzona publiczność miała na te słowa zareagować śmiechem.

Rzecznik filipińskiego prezydenta Harry Roque broni jego wypowiedzi, twierdząc, że słowa Duarte miały charakter humorystyczny. Z tym nie zgadza się członkini kongresu Filipin Emmi de Jesus.

– Ostatnia paskudna uwaga Duterte otwarcie zachęca do przemocy wobec kobiet – powiedziała.

Od momentu siłowego przejęcia władzy w roku 2016 Duterte prowadzi krwawą wojnę z handlarzami narkotyków. Zginęło już tysiące osób, w tym wiele w pokazowych egzekucjach. Prezydent nie ukrywa swojej niechęci do kobiet. Podczas pobytu w Indiach miesiąc temu powiedział, że chce przyciągnąć więcej turystów do Filipin oferując im 42 dziewice. Rozkaz strzelania w waginy nie jest dziwny. W przeszłości Duarte pozwolił już swoim żołnierzom na zgwałcenie trzech kobiet w czasie działań wojennych bez ryzyka poniesienia za ten czyn kary.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here