Arcaion (CC0), Pixabay

Z rankingu przygotowanego przez CIES Football Observatory wynika, ze faworytem podczas rosyjskiego mundialu będzie reprezentacja Hiszpanii. Polska znalazła się na 15 miejscu.

CIES Football Observatory, a więc Międzynarodowe Centrum Nauk Sportowych regularnie publikuje zestawienia na temat wartości piłkarzy, zespołów itd. Tym razem opublikowało ranking przedstawiający faworytów nadchodzącego mundialu, który odbędzie się w Rosji.

Miejsca na liście wynikają z tzw. indeksu siły, na który wpływają wyniki osiągane w klubach przez zawodników reprezentacji oraz poziom przeciwników. Faworytem do zwycięstwa jest Hiszpania. Polska znalazła się na miejscu 15, co oznacza, że zdaniem autorów rankingu swój udział w imprezie zakończy na 1/8 finału.

Gdyby przewidywania się sprawdziły w finale Hiszpania zagrałaby z Brazylią. Niemcy znaleźliby się za podium. W pierwszej dziesiątce znalazło się miejsce m.in. dla Belgii, Chorwacji, Portugalii, Argentyny i Szwajcarii.

W grupowych rywali Polaków najwyżej notowana jest Kolumbia, która znalazła się na miejscu 12. Senegal uplasował się na miejscu 18, a Japonia na 21. Najsłabsze drużyny w całym turnieju to Peru, Australia, Iran, Panama i Arabia Saudyjska.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here