22-latek z Mali wspiął się na wysoki balkon, aby uratować dziecko, które zwisało z czwartego piętra. Mamoudou Gassama nazwano po tym wydarzeniu Spidermanem z Mali. Prezydent Francji zaoferował mu obywatelstwo kraju i pracę jako strażak.

Film pokazujący, jak 22-letni imigrant naraża życie i wspina się po budynku, aby uratować dziecko podbił serca ludzi na całym świecie. Zdarzenie miało miejsce w Paryżu w minioną sobotę. Ohater miał powiedzieć tylko: „Zrobiłem to, ponieważ to było dziecko”.

Nazwany Spidermanm Gassama otrzymał zaproszenie na spotkanie z samym prezydentem Francji. Macron pogratulował mu wyczynu i zaoferował pracę w służbach ratowniczych.

– To, co zrobiłeś, koresponduje z tym, co robią strażacy; jeśli to pasuje do twoich zainteresowań, możesz przyłączyć się do korpusu strażaków, abyś mógł codziennie dokonywać (takich czynów). Oczywiście „wyprostujemy” wszystkie twoje papiery i jeśli sobie tego życzysz, rozpoczniemy proces naturalizacji, abyś mógł stać się Francuzem – powiedział.

Gassama przyznał, że w marcu 2014 roku próbował przez Morze Śródziemne dostać się do Włoch, ale załapała go policja.

Europa od roku 2015 zmaga się z kryzysem imigracyjnym. Po wojnach w Libii i Syrii ponad milion osób z Afryki i Bliskiego Wschodu chciało dotrzeć na kontynent europejski przez Turcję lub Morze Śródziemne.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here