szydło i kaczyński
fot. Piotr Drabik, Flickr.com

„Super Express” poinformował, że 17 posłów poza pensją sejmową pobiera również wysokie emerytury. Najwyższa wynosi ponad 11 tysięcy złotych.

Bogusław Sonik z Platformy Obywatelskiej co miesiąc otrzymuje ponad 11 tysięcy złotych emerytury. To skutek 10 lat spędzonych w Parlamencie Europejskim.

Emerytem jest również Jan Szyszko z PiS, który co miesiąc z tego tytułu otrzymuje prawie 7200 złotych. Jego majątek szacowany jest na 1,7 mln zł. Oprócz niego emeryturę otrzymuje Marcin Święcicki z PO – 4800 zł miesięcznie.

Posłami emerytami są również Jarosław Kaczyński i Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii może liczyć miesięcznie na prawie 6500 zł. Posłanka dostaje mniej, bo 4500 złotych, ale nie wiadomo czy jest to kwota brutto czy netto. Pawłowicz nie sprecyzowała tego w swoim oświadczeniu majątkowym.

17 posłów emerytów ma majątek o łącznej wartości ponad 32 mln zł. Na ich dochody składają się nie tylko emerytury, ale i pensje poselskie, nieruchomości i wynagrodzenia za wykładanie na uczelniach.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here