fot. CityofStPete, Flickr.com

Według informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, w Polsce ma się odbyć jedno z największych wydarzeń LGBT na świecie.

Konkurs Mr Gay Europe organizowany jest nieprzerwanie od 12 lat. Do tej pory finały odbywały się m.in. w Rzymie, Wiedniu czy Budapeszcie. To jednak nie jest zwykły konkurs piękności. Kandydaci podczas walki o tytuł muszą bowiem przygotować projekt kampanii społecznej. W przyszłym roku impreza odbędzie się w Polsce. Wydarzenia związane z konkursem odbędą się w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu w dniach od 4 do 12 sierpnia. Oprócz konkursu mieć miejsce będą liczne seminaria, wykłady i spotkania.

Tore Aasheim, organizator konkursu nie ukrywa, że wybór Polski jako gospodarza przypadkowy nie jest.

– Organizując konkurs w Polsce chcemy dać sygnał wszystkich osobom homoseksualnym w Europie, że musimy stać ramię w ramię i wspierać naszych braci i siostry na całym kontynencie – powiedział.

Paweł Zabilski, krajowy dyrektor Mr Gay Poland podkreśla, że to wielki zaszczyt dla Polski, móc organizować spotkanie LGBT tej rangi. Jego zdaniem do konkursu może zgłosić się nawet 10 tysięcy osób.

Do pomysłu negatywnie nastawiony jest Stanisław Pięta z PiS.

– Polacy odrzucają tę nachalną antykulturę, propagowaną przez przemysł gejowski. Troska o zachowanie kultury i dobrych obyczajów nie pozwala na publiczne prezentowanie tego rodzaju dewiacji – ocenił.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here