Convegni_Ancisa (CC0), Pixabay

Marcin Chludziński przyznał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że oferta ARP dotycząca kupna Stoczni Gdańsk i GSG Towers jest bardzo korzystna. Agencja jest jednak przygotowana na realizację alternatywnego scenariusza, gdyby negocjacje zakończyły się fiaskiem.

Menadżer dodał, że podpisane jakiś czas temu porozumienie ze spółką Gdańsk Shipyard Group to ważny etap negocjacji mających związek z zakupem przez ARP Stoczni Gdańsk i spółki GSG Towers, producenta wież do elektrowni wiatrowych.

– Oznacza ono, że ustaliliśmy kluczowe warunki transakcji. Ale zanim ją sfinalizujemy i spółki przejdą w polskie ręce, czeka nas jeszcze sporo pracy. To może potrwać do kilku miesięcy – podsumował.

Chludziński dodał, że sfinalizowanie transakcji wymaga jeszcze uzgodnienia szeregu warunków i to przez obie strony.

– Dodatkowo zatwierdzenie transakcji będzie wymagać m.in. zgód korporacyjnych, np. rady nadzorczej, a także pozytywnej decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej warunków koncentracji. Zależy nam na zakupie obu spółek, ale podchodzimy do tego projektu biznesowo. Dlatego nadal jesteśmy przygotowani na realizację alternatywnego scenariusza na wypadek, gdyby negocjacje nie zakończyły się sukcesem – skomentował.

Dodał, że istnieje również alternatywny scenariusz związany z aktywami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Znajdują się tam niezagospodarowane hale, które można wykorzystać na potrzeby przemysłu stoczniowego. W oparciu o te aktywa planujemy uruchomienie stoczni technicznej, która po doinwestowaniu może świadczyć specjalistyczne usługi na rzecz sektora budowy statków w Polsce i za granicą. Uważamy, że na bazie dawnego potencjału Stoczni Gdańskiej można prowadzić działalność przynoszącą zysk i zapewnić stabilność zatrudnienia załodze. W tej branży nie trzeba się nastawiać na zażartą konkurencję, zleceń jest dużo, więcej niż obecnie mocy produkcyjnych w Polsce. W sytuacji rynkowego boomu dla każdego znajdą się atrakcyjne zamówienia – zaznaczył.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here