jarmoluk (CC0), Pixabay

„Nasz Dziennik” informuje, że coraz więcej samorządów, po interwencji mieszkańców, zakazuje sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. W ostatnim czasie uczyniły to Puławy i podwarszawska Zielonka.

Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi daje samorządom decyzję o możliwości ograniczenia sprzedaży alkoholu od 22 do 6 rano. Obowiązuje od połowy marca.

Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka informuje, że wprowadzane coraz częściej przez gminy ograniczenia w nocnej sprzedaży alkoholu są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców.

– Toczą się w tej chwili prace nad ograniczeniem czasu emisji reklam, ale tylko w telewizji i radiu. To za mało, bo mamy jeszcze choćby media społecznościowe. Powinny zniknąć reklamy na wszystkich nośnikach. Kolejne element to kwestia cen, jak zrobiła to choćby Szkocja, wprowadzając minimalne ceny za standardową porcję alkoholu. Po prostu piwo o zawartości alkoholu 2 proc. powinno być trzy razy tańsze od piwa o zawartości alkoholu 6 proc. – dodał.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here