Komitet Wyborczy Kornela Morawieckiego [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Zdaniem marszałka seniora Kornela Morawieckiego była premier Beata Szydło zaszkodziła rządowi, gdy broniła w Sejmie nagród przyznanym swoim ministrom.

– Co do Beaty Szydło, to jestem zdumiony, że broniła tych nagród w Sejmie. To były bardzo niefortunne, niepotrzebne słowa. W tym sensie zaszkodziła rządowi PiS. Mój syn zapowiedział likwidację nagród, a pani Szydło wychodzi na mównicę i mówi, że one się należały. Przecież musi być wspólny przekaz – podsumował.

Zdaniem polityka Mateusz Morawiecki jest lepszym premierem niż Beata Szydło.

– Ma większe możliwości w polityce gospodarczej, światowej, europejskiej. Ma większą wiarygodność w otoczeniu międzynarodowym, w Brukseli. Przecież przez lata był bankowcem i zna elity finansowe, korporacyjne – dodał.

Morawiecki senior uważa, że jego syn kiedyś będzie mógł zastąpić Jarosława Kaczyńskiego na stanowisku prezesa PiS.

– Mateusz jest mądry, patriotyczny, nadawałby się do każdej roli, do roli prezesa PiS też. Ale ja chcę, aby on został szefem mojej partii, kiedy ja odejdę z polityki. Uważam, że scena polityczna wymaga przebudowy, nie może być pogłębiającej się wojny między PiS a PO. Dlatego liczę, że moja formacja będzie tą, na której czele stanie po mnie mój syn – dodał marszałek senior.

Beata Szydło podczas sejmowego wystąpienia mówiła, że ministrowie nagrody otrzymali za ciężką i uczciwą pracę.

– Mogę z otwartą przyłbicą stanąć, mówić o nagrodach, które były wypłacane, bo pochodziły z budżetu, który był na to przeznaczony. Biorę odpowiedzialność za rząd, którym miałam zaszczyt przez dwa lata kierować. Biorę odpowiedzialność za sukcesy i za to, co było niedociągnięciami – – zaznaczyła była premier.

Dodała, że nagrody były przyznawane w ramach uchwalonego budżetu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here