KRRiT poinformowała o wycofaniu się z decyzji o nałożeniu kary finansowej w wysokości niemal 1,5 mln zł na stację TVN.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję z dnia 11 grudnia 2017 roku o nałożeniu kary na stację. Ponadto: „zauważając niezwykłą wagę problemu brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news, zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców”.

11 grudnia KRRiT nałożyła karę pieniężną na spółkę TVN SA. Stwierdzono wówczas, że „spółka TVN SA, nadawca programu TVN24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu” podczas relacjonowania wydarzeń w Sejmie i pod Sejmem w dniach 16-18 grudnia 2016 roku. Wysokość kary wyniosła 1 479 000 złotych.

Decyzja KRRiT wywołała szeroki odzew w kraju i nie tylko. Wiceprzewodniczący PE Guy Vergofstadt ocenił, że jest to powód, aby szybciej zacząć wdrażanie listopadowej rezolucji PE, która grozi uruchomieniem artykułu 7 TUE.

Oświadczenie w podobnym tonie wydała rzecznik Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Władze Stanów Zjednoczonych wyraziły zaniepokojenie takim obrotem spraw.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here