By This image is a work by Wikipedia and Wikimedia Commons user Jarosław Kruk (Jrkruk). When reusing, please credit me as author: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licence: CC-BY-SA-3.0 If you use my image on your website, please send me an email with webpage adress. If you use my image in your book, please send me one copy to my home adres, which I will provide by email. Contact me at: jaroslaw.kruko2.pl More of my work can be found in my personal gallery. pl en +/− pl en +/− (Own work) [Attribution, GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 4.0-3.0-2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0-3.0-2.5-2.0-1.0)], via Wikimedia Commons

„Rzeczpospolita” informuje, że ofertę Jacka Kurskiego w konkursie na prezesa TVP złożono po terminie. Są świadkowie, którzy mówią, że w przyjmowanych kopertach nie było dokumentów.

W roku 2016 odbył się konkurs na prezesa Telewizji Polskiej. Organizowała go Rada Mediów Narodowych. Termin na składanie wniosków mijał 15 września o godzinie 16. Już wtedy dziennikarze informowali o 20-minutowym spóźnieniu Kurskiego.

Pracownica z Wydziału Podawczego Kancelarii Sejmu miała ostemplować początkowo dwie puste koperty. Jedna z nich zostać miała na miejscu, a drugą zabrał ze sobą obecny prezes TVP. Był to dowód na terminowe złożenie kandydatury.

Anonimowy świadek mówi, że wśród dokumentów, które znalazły się w pierwszej kopercie co najmniej jeden został podpisany przez asystenta Kurskiego, który nie miał do tego uprawnień.

Jak dotąd prokuratura odmawiała wszczęcia postępowania w sprawie. Teraz decyzję uchylił sąd i śledczy zapoznają się z nagraniami z monitoringu i przesłuchają świadków.

– Dokumenty zostały złożone zgodnie ze wskazanym w regulaminie konkursu czasie, co potwierdziła Kancelaria Sejmu, a także Przewodniczący Rady Mediów Narodowych – poinformowało Centrum Prasowe TVP.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here