ArieDordrecht (CC0), Pixabay

Mediolan znowu walczy ze smogiem. Od czterech dni w mieście poważnie przekroczone są normy dla pyłu zawieszonego Władze walczą z zanieczyszczeniem powietrza, dlatego wprowadziły zakaz grillowania i ograniczenia w ruchu samochodów.

Limit zanieczyszczenia wynosi 50 mikrogramów na metr sześcienny, ale w centrum Lombardii przekracza on 70 mikrogramów. Miasto spowiła chmura czarnego pyłu, która przypomina mgłę.

Władze już czasowo ograniczyły ruch najbardziej zatruwających środowisko samochodów przez 10 godzin dziennie. Poza tym wydano zakaz palenia w piecach opalanych drewnem, zakaz rozpalania ognisk i grillowania.

Mediolan ma być też jedynym miastem we Włoszech, w którym na stałe obowiązywać będzie zakaz wjazdu pojazdów z silnikiem Diesla do normy Euro 4 bez filtra cząstek stałych.

Ograniczenia będą dotyczyć także ogrzewania. W większości gmin Niziny Padańskiej można je włączać od 15 października. Jednak oddział Ligi Ochrony Środowiska zaapelował, aby tego na razie nie robić w związku z falą ocieplenia.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here