fot. Pixabay

Po 42 tysiące złotych otrzymają dymisjonowani wczoraj ministrowie – Anna Streżyńska i Konstanty Radziwiłł. Pozostali mogą liczyć na jedynie kilkanaście tysięcy złotych, gdyż wrócą do pracy w Sejmie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby odwoływane z kierowniczych stanowisk otrzymują trzy dodatkowe wynagrodzenia, o ile swoją funkcję pełnili przez co najmniej rok. Dlatego była minister cyfryzacji i były minister zdrowia otrzymają odprawy w wysokości niemal 42 tysięcy złotych. Miesięcznie zarabiali bowiem około 14 tysięcy złotych.

W przypadku pozostałych ministrów sprawa wygląda nieco inaczej, bo wracają do pracy w Sejmie. Zgodnie z przepisami, osoby, które po odejściu z danego stanowiska podejmują nową pracę, ale niżej płatną mogą liczyć na trzymiesięczny dodatek wyrównawczy. Wynosi on tyle, ile różnica między starą i nową pensją.

Dlatego Antoni Macierewicz, Jan Szyszko i Witold Waszczykowski zarabiać będą teraz 9900 zł uposażenia. Należy im się również dieta, co razem daje 12400 zł.

We wtorek 9 stycznia prezydent Duda na wniosek premiera Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów.

Nowym ministrem finansów została Teresa Czerwińska. Jadwiga Emilewicz została powołana na urząd ministra przedsiębiorczości i technologii, a Jerzy Kwieciński na urząd ministra inwestycji i rozwoju. Łukasz Szumowski został nowym ministrem zdrowia, Henryk Kowalczyk ministrem środowiska, a Joachim Brudziński nowym szefem MSWiA. Stanowisko ministra spraw zagranicznych przypadło Jackowi Czaptuwiczowi, a Mariusz Błaszczak został nowym szefem MON.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here