RitaE (CC0), Pixabay

Zaledwie 14-miesięczny Benito Mussolini wzbudził spore zainteresowanie włoskich urzędników i dziennikarzy. Rodzice malucha zostali wezwani przez sąd, aby złożyć wyjaśnienia w tej sprawie.

Wytłumaczyli, że dziecku nadali imię po dziadku – Benito. Problemem jest jednak ich nazwisko – Mussolini, które kojarzy się jednoznacznie ze znaną postacią historyczną. Sąd w Genui martwi się o przyszłość chłopca. Nazywając się Benito Mussolini może mieć w przyszłości kłopoty.

Sporo wątpliwości budzi również motywacja rodziców, którzy w ten sposób przypominają nieco o negatywnej postaci. Podobnie jest dzisiaj w Niemczech z imieniem Adolf. Włosi ten temat poruszyli kilka lat temu w filmie „Włoskie imię”. Jego bohater chciał nazwać swojego syna właśnie Benito.

Rodzina, która dała dziecku na imię Benito nie jest związana ze słynnym Mussolinim. Polityk odsunięty od władzy w roku 1943 został schwytany i rozstrzelany przez włoskich partyzantów w roku 1945. Wcześniej jako przywódca kraju zawarł sojusz z nazistowskimi Niemcami.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here