OpenClipart-Vectors (CC0), Pixabay

Prawie 1000 neonazistów z Niemiec i Europy Wschodniej przyjechało do Ostritz, miejscowości leżącej na granicy Polski i Niemiec na festiwal Reconquista Europe”, który zbiega się z rocznicą urodzin Adolfa Hitlera. W czasie imprezy odbywają się koncerty i inne wydarzenia. Festiwal jest legalny, ale w mieście odbywają się protesty antyfaszystów, którzy nie chcą tego typu imprez.

Neonaziści z okazji 129. rocznicy urodzin Hitlera spotkają się w hotelu nieopodal granicy niemiecko-polskiej. Zabezpieczaniem imprezy zajmują się policjanci z Polski i Niemiec. Burmistrz Zgorzelca wybrał się do Ostritz, aby razem ze swoim odpowiednikiem z Niemiec zamanifestować jedność i sprzeciw wobec neonazizmu.

Koncert „Schild und Schwert” zaplanowano na ten weekend nieprzypadkowo. 20 kwietnia obchodzona była bowiem 129. rocznica urodzin Hitlera. W ramach festiwalu odbędą się koncerty neonazistowskiego rocka i zawody MMA. W planach są też spotkania z członkami niemieckiej partii Narodowodemokratycznej Partii Niemiec.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here