stevepb (CC0), Pixabay

Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedział na antenie TVN24 kto i dlaczego będzie musiał zwrócić środki pobrane w ramach rządowego programu Rodzina 500 Plus.

Okazuje się, że polskie rodziny pobrały miliony złotych przeznaczonych dla rodzin biorących udział w akcji Rodzina 500 Plus. W Poznaniu jest to kwota rzędu 300 tysięcy złotych. Taki sam problem dotyczy wielu rodzin z Krakowa, Gdańska czy Wrocławia. Resort ocenia, że w ubiegłym roku w nieprawidłowy sposób pobrano nawet 48 mln zł.

– Co do zasady jest to kwestia niefrasobliwości, pewnej niewiedzy, część z tych przypadków to są ludzie, którzy niespecjalnie chcieli się przyznawać do tego, że mieli dochody dodatkowe i myśleli, że się może gdzieś prześlizgną. Wydaje się, że nie ma tu co liczyć na taki łut szczęścia – skomentował Marczuk.

Na pomyłkę nie ma szans, gdyż cały proces rozdzielania pieniędzy odbywa się z udziałem systemu informatycznego, który wychwytuje nieuczciwe i nieuważne osoby. Przypomniał, że obowiązkowo należy zgłosić każda zmianę dochodów czy sytuacji rodzinnej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here