fot. Fotolia

Mieszkająca w Niemczech rodzina syryjskich uchodźców nazwała swoją nowo narodzoną córkę Angela Merkel Muhammed. W ten sposób rodzice chcieli wyrazić swoją wdzięczność dla kanclerz za jej gotowość do przyjmowania migrantów w roku 2015.

– Pierwszym imieniem dziewczynki jest Angela, drugim Merkel. Tą decyzją rodzice chcieli okazać swoją wdzięczność dla kanclerz – powiedziała rzeczniczka szpitala St. Franziskus w Muenster.

Dziewczynka przyszła na świat 16 sierpnia. Ważyła niespełna cztery kilogramy. To już piąte dziecko rodziców, którzy przybyli do Niemiec w roku 2015. To jednak nie pierwszy przypadek, kiedy na cześć kanclerz Merkel nazywane są dzieci uchodźców. W lutym 2015 roku w Hanowerze urodziła się Angela Merkel Ade, córka migrantki z Ghany.

Kanclerz Angela Merkel straciła sporą część swojej popularności z powodu swojej polityki przyjmowania uchodźców. Niemcy martwili się tym, jak kraj poradzi sobie z asymilacją ponad miliona osób. Teraz jednak kanclerz powoli odzyskuje sympatię wyborców. Jej partia jest faworytem w planowanych na wrzesień wyborach do Bundestagu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here