Najlepszym liceum ogólnokształcącym w kraju jest XIII LO w Szczecinie, a najlepszym technikum Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechaniczych Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Tak wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych.

Kapituła rankingu pod przewodnictwem byłego rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, profesora Jana Łaszczyka pod uwagę brała sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych oraz wyniki matury. W przypadku techników znaczenie miały równie wyniki egzaminów zawodowych.

W tym roku wśród liceów najlepsze okazało się XIII LO w Szczecinie, które tryumfowało w rankingu również rok i dwa lata temu. To już 10 zwycięstwo tej szkoły w historii rankingu.

Drugie miejsce wśród liceów przypadło Liceum Akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a trzecie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Czwarte miejsce zajęło V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, a piąte III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie, VIII LO im. Władysława IV w Warszawie oraz LXVII LO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie.

W podrankingu maturalnym najlepsze okazało się XIV LO im. Staszica w Warszawie, a wśród techników Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here