WikiImages (CC0), Pixabay

W piątek rano premier i szef MSWiA odebrali meldunki na temat aktualnej sytuacji pogodowej od szefów odpowiednich służb. Za sprawą orkanu Fryderyka straż pożarna musiała interweniować niemal 700 razy. Uszkodzonych zostało 65 budynków.

Wcześniej Joachim Brudziński informował, że pozostaje w kontakcie z komendantem głównym PSP gen. brygadierem Leszkiem Suskim, komendantem głównym Policji nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, szefem RCB Markiem Kubiakiem i wojewodami. Wszystkie informacje trafiają również do premiera.

W czwartek szef MSWiA podziękował na Twitterze funkcjonariuszom Policji, Straży Pożarnej i innym osobom zaangażowanym w pomoc dla ofiar orkanu Fryderyka.

W związku z orkanem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla 12 województw. Przed silnym wiatrem ostrzegało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Silne wiatry i mocne opady śniegu spowodowały liczne awarie prądu na terenie całego kraju. Bez prądy jest ponad 54 tysiące osób, najwięcej w województwie wielkopolskim. Utrudnienia odnotowano na lotniskach w Modlinie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku.

W Europie na skutek orkanu Fryderyka zginęło co najmniej dziewięć osób – w Niemczech, Holandii i Belgii.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here