StockSnap (CC0), Pixabay

Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności” zapewnił w programie „Gość Wiadomości”, że studenci nie stracą w związku z zakazem handlu w niedziele.

– 99 proc. studentów na tzw. pracę weekendową pracuje w usługach, czyli w pubach, restauracjach, kawiarniach, kwiaciarniach, a nie w handlu. Tam 99 proc. pracowników pracuje w stałym zatrudnieniu, tam jest odpowiedzialność materialna. Ja jeszcze nie widziałem studenta, który by na półkach przekładał towar, ale jeżeli już któryś ze studentów straci tę pracę weekendową, to widzieliśmy, jakie są kolejki do teatrów czy w restauracjach. Tam na pewno znajdą pracę – podsumował.

Duda odpierał argumenty osób, które są przeciwne zakazowi handlu w niedziele.

– Program 500+ bez wolnych niedziel nie byłby pełny. Wolne niedziele są dopełnieniem 500+ poprzez to, że w niedziele rodziny będą mogły być razem. Muszą pracować lekarze, policjanci, dziennikarze. Ale są zawody, które nie muszą pracować. Zakupy budowlane można zrobić w poniedziałek albo w sobotę – skomentował lider „Solidarności”.

Piotr Duda zdaje sobie sprawę, że najbardziej przeciwko wolnym niedzielom występują PO i Nowoczesna.

– To są partie liberalne, które nieraz donosiły na nasz kraj do Brukseli. One starają się za wszelką cenę pokazać, że dbają o klienta, o Polaka, o obywatela. Nie prawda – dbają o interes międzynarodowych korporacji, sieci handlowych, a nie o klienta. Bo klient sobie poradzi – zapewnił.

Jego zdaniem na zakazie nie straci również dorabiająca w weekendy młodzież.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here