Około 300 kilometrów nowych dróg ma do roku 2023 powstać na Pomorzu Zachodnim. Tak przynajmniej wynika z planów szczecińskiej Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. W ciągu kolejnych 5 lat powinna być gotowa trasa S3 prowadzące do Szczecina oraz S6 do Koszalina. Oprócz tego ma być budowana nowa droga ekspresowa S11 z Koszalina do Boboli. Plan zakłada też budowę obwodnicy Wałcza, Szczecinka, Warzymic, Przecławia oraz drugiej jezdni obwodnicy Kobylanki.

Obecnie niemal 170 kilometrów dróg jest już w budowie. Budowane są drogi od Goleniowa do Koszalina wraz z obwodnicą tego miasta. W tym roku ma zostać podpisana umowa na budowę odcinka S3 z Rzęśnicy do Brzozowa oraz na przebudowę odcinka autostrady S6 ze Szczecina Dąbie do Rzęśnicy. To inwestycyjny rekord w tym regionie.

źródło: GDDKiA

–  Droga S6 od Goleniowa do Koszalina powinna być gotowa już w 2019 roku.  Zakończenie budowy obwodnicy Wałcza planowane jest na przyszły rok, obwodnicy Szczecinka – na 2019 rok, a obwodnicy Przecławia i Warzymic – na 2021 rok – powiedział rzecznik regionalnego GDDKiA.

Rządowy program zagwarantował też pieniądze na realizację dwóch inwestycji. To niemal 30 km trasy ze Świnoujścia do Troszyna, która zamknie drogę S3. Drugą inwestycją jest odcinek S11 Koszalin-Bobolice o długości 48 km. Dzięki niej z Koszalina zostaną wyprowadzone wszystkie drogi krajowe. Nowa droga ominie Bobolice. Odcinek ma być gotowy do roku 2023.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here