Jaki pisze „Rzeczpospolita”, wbrew oczekiwaniom rządu nawet kilkaset tysięcy osób może skorzystać z obniżonego wieku emerytalnego. Takie deklaracje otrzymują doradcy ZUS.

Dziennik zwraca uwagę, że w ostatnim czasie doradcy przeżywają oblężenie. Tylko od początku lipca odwiedziło ich ponad 240 tysięcy osób. 160 tysięcy poprosiło o obliczenie wysokości świadczenia, jakie będzie im przysługiwać po obniżeniu wieku emerytalnego od dnia 1 października bieżącego roku.

Deklarację o wstrzymaniu się z przejściem na emeryturę deklarują jedynie osoby z wysokimi zarobkami. W ich przypadku świadczenia dzięki dłuższej aktywności zawodowej, mogą wzrosnąć o kilkaset złotych.

Osoby mniej zarabiające nie ukrywają, że nie będą czekać z przejściem na emeryturę. Nie robi na nich wrażenia 8% podwyżki za rok oczekiwania, a na tyle zdaniem urzędników mogą liczyć. Z decyzją o emeryturze nie będą też czekać osoby pozostające bez pracy czy pobierające niskie świadczenie przedemerytalne lub kompensacyjne oraz te prowadzące własną działalność gospodarczą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here