W tym roku wśród Polaków wyjeżdżających na wakacje największą popularnością cieszą się Grecja, Bułgaria i Hiszpania. Znacznie lepiej niż przez ostatnie lata radzi sobie Egipt, ale do czasów świetności jeszcze daleko.

Polacy najchętniej wybierają się do Grecji. Na drugim miejscu, ale z dużą stratą, znajduje się Bułgaria. Podium zamyka Hiszpania. W tym przypadku dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim Wyspy Kanaryjskie.

Takie dane przestawiła Polska Izba Turystyki. Jednak obejmują one jedynie wycieczki organizowane w ramach biur podróży. Turyści indywidualni jeżdżą natomiast chętnie wszędzie tam, gdzie mogą dojechać własnym samochodem np. do Włoch czy Chorwacji.

– Te dane dla tych krajów są nieco zaniżone. W poprzednim sezonie do Chorwacji pojechało 700 tysięcy Polaków – powiedziała Marzena Markowska z Polskiej Izby Turystyki.

Poprawie uległa pozycja Egiptu, ale wciąż wiele osób boi się do tego kraju jeździć. Nowością w pierwszej dziesiątce najchętniej odwiedzanych miejsc jest natomiast Albania.

– Polacy dopiero odkrywają ten kraj, w którym bardzo wiele zmieniło się na lepsze, jeżeli chodzi o infrastrukturę – dodała Markowska.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / pixaby.com
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here