buskeros (CC0), Pixabay

Już 24 maja w Instytucie Lotnictwa będzie mieć miejsce oficjalne podpisanie listu intencyjnego pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego razem z przedstawicielami Instytutu Lotnictwa i czołowych firm z branży lotniczej i zbrojeniowej w zakresie współpracy podczas realizacji budowy polskiego wielozadaniowego samolotu nowej generacji ILX-34.

Całość odbędzie się w ramach „18. Polsko-Amerykańskiej Konferencji Nauki i Technologii – 100 lat współpracy nauki z przemysłem”, która ma na celu określenie kierunków rozwoju polsko-amerykańskich relacji w zakresie nauki i technologii.

Oficjalna część spotkania obejmować będzie przedstawienie ogólnych założeń projektu ILX-34, podpisanie listu intencyjnego oraz wręczenie pamiątkowych medali Instytutu Lotnictwa z okazji 100-lecia Lotnictwa Polskiego.

Pierwszy dzień konferencji zakończy się panelem eksperckim z udziałem przedstawicieli resortów oraz polskiej i amerykańskiej kadry akademickiej na temat komercjalizacji projektów naukowych i badawczych. Drugi dzień poświęcony zostanie z kolei tematyce obronności i bezpieczeństwa.

Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Lotnictwa oraz Ohio State University pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here