stevepb (CC0), Pixabay

Iwona Hartwich, jedna z liderek protestu opiekunów i rodziców osób niepełnosprawnych ogłosiła zawieszenie trwającego 40 dni protestu. Stosowna informacja pojawiła się również na Twitterze.

– Decyzją wszystkich rodziców i osób niepełnosprawnych zawieszamy po 40 dniach protest. Oświadczenie w tej sprawie wydamy na konferencji prasowej o 14.30 przed Sejmem. To jest nasza suwerenna decyzja. Nikt nie będzie robił przyjemności minister Rafalskiej i rzecznik Kopcińskiej – powiedziała Hartwich.

Dodała, że nie oznacza to zakończenia protestu, a jedynie jego zawieszenie.

– Decyzję rozważamy od wczoraj, w zasadzie od momentu, kiedy zostaliśmy poszarpane. Od momentu, w którym wszyscy nas opuścili. I prezydent i pan premier. Trzeba sobie powiedzieć prawdę w oczy: żaden kompromis nie został poważnie potraktowany przez stronę rządową. Jeżeli prezydent podpisuje ustawę-wydmuszkę, która daje fikcyjną pomoc, to jest nam bardzo przykro z tego powodu – skomentowała.

Wcześniej protestujący dostali informację, że nie będą mogli korzystać z windy, co odcinało ich również od prysznica.

Protest w Sejmie trwał ponad miesiąc. Domagano się wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym, które są niezdolne do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia w wysokości 500 zł bez względu na dochody.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here