dfuhlert (CC0), Pixabay

Resort zdrowia zachęca do skorzystania z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Będzie to możliwe w dniach od 20 marca do 29 czerwca bieżącego roku.

Szczepienia będą wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki przeciwko Streptococcus pneumoniae (Synflorix) z nr serii: ASPNA852AA. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie minimum 2 miesięcy.

Zaszczepić można dzieci w wieku do 5 lat, które nie były szczepione i nie podlegają obowiązkowi szczepień. Dziecko musi jednak zakwalifikować się do szczepienia do 20 kwietnia.

Do szczepienia przewidziana jest oddzielna pula szczepionki zwolnionej z rezerwy. Jeśli cykl szczepienia nie zakończy się 29 czerwca przy użyciu szczepionki z tej serii, można wystąpić do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej o wydanie szczepionki z dostępnej serii na dzień realizacji szczepienia.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Tak, szczepionka z rezerw i termin ważności się kończy.
    Utylizacja w ciałach dzieci i już wiemy dlaczego w PL nic się nie marnuje 😉

  2. Rodzice! Jeżeli już chcecie szczepić to sprawdzcie datę ważności tej szczepionki. Śpieszy im się bo utylizacja jest droższa niż podanie jej dziecku!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here