Kremlin.ru [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0) or CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow w czasie konferencji poświęconej nierozprzestrzeniania uzbrojenia jądrowego oświadczył, że Rosja nie podpisze traktatu o całkowitym zakazie broni nuklearnej.

– Nie możemy ignorować tych osiągnięć myśli wojskowej i przemysłu zbrojeniowego, które pojawiły się już po wejściu w życie układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, ponieważ byłoby to nieodpowiedzialne – zaznaczył.

Rosyjski minister wyjaśnił, że obecnie funkcjonują nowe środki prowadzenia wojny, dlatego próba pozbycia się arsenału jądrowego zakłóciłaby względną równowagę sił. Skrytykował również ideę całkowitego zakazu broni nuklearnej jako szkodliwą dla światowej stabilności i bezpieczeństwa.

W lipcu 2017 roku ONZ przyjęło traktat o całkowitym zakazie broni jądrowej. Część państw członkowskich podpisała dokument we wrześniu. Został on jednak zignorowany przez kraje, które dysponują bronią nuklearną – USA, Francję, Rosję i Wielką Brytanię.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / tvp.info
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here