geralt (CC0), Pixabay

„The Telegraph” informuje, że Rosja rozpoczęła kampanię brudnych sztuczek wobec Wielkiej Brytanii. Wzmocniła bowiem 20 razy kampanię dezinformacyjną w social mediach od czasu nalotów sił sojuszniczych na Syrię.

Wśród brytyjskich urzędników rządowych przeważają obawy, że może być to tylko wstęp do ataków cybernetycznych na pełną skalę. Trwa analiza powiązanych z Moskwą profili w mediach społecznościowych pod kątem ich ewentualnego wpływu na brytyjską debatę publiczną.

Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson powiedział, że trzeba podjąć wszystkie możliwe środki ostrożności aby ustrzec się przed potencjalnymi atakami ze strony wspieranych przez Rosję hakerów.

W niedzielę „Sunday Times” poinformowało, że szefowie agencji wywiadowczych obawiają się również prób opublikowania i rozpowszechniania w sieci kompromitujących materiałów na temat brytyjskich polityków.

Miałoby to być próbą odwetu za oskarżenia pod adresem Kremla odnośnie próby zamachu na byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika brytyjskiego kontrwywiadu Siergieja Skripala.

Wielka Brytania opracowuje plan cyberataku przeciwko Rosji w sytuacji, gdyby działający na zlecenie Kremla hakerzy chcieli uderzyć na strategiczne elementy brytyjskiej infrastruktury.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/tvp.info.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here