geralt (CC0), Pixabay

Już 14 osób zmarło z powodu wirusa Nipah w Indiach. Taką informację podały służby medyczne tego kraju. Na przenoszoną przez nietoperze chorobę nie ma lekarstwa.

– Ostatnia ofiara to 26-letni mężczyzna, który zmarł w niedzielę wieczorem po tym, jak nie przyniosło skutku leczenie, któremu był poddawany od zeszłego tygodnia w prywatnym szpitalu w dystrykcie Kozhikode, gdzie znajduje się epicentrum zachorowań na wirus Nipah – poinformowano.

Na razie zmarło 14 osób, a 94 osoby zostały poddane kwarantannie w swoich domach. Kolejnych 17 osób znajduje się w szpitalach.

– Podjęliśmy wszelkie kroki, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa – zapewnił minister zdrowia K.K. Shailaja.

To trzeci przypadek wybuchu epidemii zarażeń wirusem Nipah w Indiach. Poprzednie miały miejsce w roku 2001 i 2007. Zmarło w nich łącznie 50 osób. Sama choroba po raz pierwszy pojawiła się w Malezji w roku 1999. Eksperci mówią, że na ten wirus nie ma lekarstwa. Jego objawy są podobne do objawów grupy, ale z czasem dochodzi do śmiertelnego zapalenia mózgu. Nipah przenoszą owocożerne nietoperze. Zarazić się nim można poprzez kontakt z wydzielinami tych zwierząt.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here