fot. Autor: Michał Koziczyński (Senat RP) [CC BY-SA 3.0 pl], Wikimedia Commons

Władze Ukrainy zatrzymały w Kijowie byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, który podejrzewany jest o udział w przygotowaniach do zamachu stanu.

Saakaszwili został wyprowadzony z domu w Kijowie i wsadzony do policyjnego wozu. Spotkało się to z sprzeciwem jego zwolenników. Na miejscu zatrzymania doszło do starć z policją.

– Saakaszwili usłyszał, że jest podejrzany o udział w działaniach zmierzających do obalenia władz państwowych – powiedział adwokat byłego prezydenta Gruzji Pawło Bohomazow.

Informacje te potwierdziły również źródła agencji Interfax-Ukraina.

– Został zatrzymany. Wsadzono go do samochodu i wywieziono. Przygotowywane są dokumenty w sprawie podejrzenia i zostanie wyznaczony środek zapobiegawczy – powiedział informator.

Oficjalny komunikat w tej sprawie wydała także Służba Bezpieczeństwa Ukrainy SBU. Saakaszwili został zatrzymany w związku z postępowaniem prowadzonym z paragrafu 1 artykułu 256. kodeksu karnego Ukrainy. Mówi on o współpracy z organizacjami przestępczymi i ukrywaniu działalności przestępczej.

Zwolennicy byłego prezydenta Gruzji zatrzymywali samochód, w którym był on przewożony. Wszystko to odbywało się w centrum Kijowa.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here