MichaelGaida (CC0), Pixabay

Od początku tego roku w całym kraju miało miejsce już kilkadziesiąt pożarów wysypisk śmieci. Ostatnio głośno w mediach było o pożarze w Zgierzu, a wcześniej w Olsztynie. Dlatego w policji powstała specgrupa, która zbada czy te zdarzenia są ze sobą powiązane.

Radio RMF FM informuje, że powołano specjalną grupę funkcjonariuszy, który zajmą się wyjaśnieniem przyczyn pożarów wysypisk śmieci w całym kraju. Całość będzie koordynować Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji.

Powołanie osobnej specgrupy to sygnał, że policjanci chcą uzyskać szersze spojrzenie na wszystkie przypadki pożarów w sortowniach i wysypiskach. KGP prawdopodobnie doszła do wniosku, że część z tych wydarzeń może nie być przypadkowych lub ze sobą powiązanych. Z uwagi na dobro postępowania policjanci nie zdradzają dotychczasowych ustaleń.

Dziennikarze przypominają, że od stycznia 2018 roku w całym kraju odnotowano kilkadziesiąt przypadków pożarów sortowni i wysypisk śmieci. W ciągu ostatniego tygodnia doszło do 4 takich zdarzeń. 23 maja miał miejsce pożar w sortowni w Warszawie, który gasiły 42 jednostki straży pożarnej.

Dzień później spaliła się hala ze starymi meblami tapicerowanymi w Olsztynie. 25 maja wybuchł pożar składowiska odpadów w Zgierzu, którego gaszenie trwa nadal. Wczoraj paliły się również niebezpieczne odpady chemiczne na wysypisku we Wszedzieniu.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here