fot. defense.gov

Minister obrony narodowej Wielkiej Brytanii podał się do dymisji po tym jak ujawnione zostały przypadki molestowania seksualnego przez posłów Izby Gmin i polityków największych partii w kraju.

Tydzień temu media w UK poinformowały, że 40 parlamentarzystów Partii Konserwatywnej może być zamieszanych w seksaferę. Grupa kobiet, które pracują w Westminsterze założyła konferencję na WhatsAppie, w której wymieniają się nazwiskami nieodpowiednio zachowujących się polityków. Premier May zwróciła się przez swoją rzeczniczkę do kobiet i powiedziała, że oskarżenia potraktowane zostaną bardzo poważnie.

„Sunday Times” podaje, że Mark Garnier, wiceminister ds. handlu międzynarodowego miał zachowywać się niewłaściwie w stosunku do swojej asystentki. Były minister pracy Stephen Crabb z kolei wysyłał wiadomości z podtekstem erotycznym do 19-letniej kobiety, która ubiegała się o staż w jego biurze.

Kate Maltby uważa, że wicepremier Damian Green sugerował, że romans z nim pomoże w jej karierze. Polityk wszystkiemu zaprzecza. Zapowiedział już złożenie pozwu o zniesławienie.

„The Guardian” poinformował, że szef brytyjskiego MOB Michael Fallon podał się do dymisji. Przyznał, że w przeszłości jego zachowanie mogło nie spełniać standardów etycznych i moralnych. Nie podał jednak konkretnych przyczyn rezygnacji ze stanowiska. Anonimowi informatorzy mówią, że Fallon przyznał się do tego, że niektóre jego zachowania wobec kobiet były niewłaściwe.

– To co jeszcze 10-15 lat temu było dopuszczalne, obecnie jest nie do zaakceptowania. Musimy wszyscy spojrzeć sobie w oczy i poprawić nasze zachowanie – powiedział Fallon.

Sekretarz ds. równości płci Dawn Butler jest zdania, że za przypadki molestowania seksualnego winę ponoszą brytyjskie zasady.

– Wśród 650 posłów, aż 500 to mężczyźni. Wiele z nich ukończyło prywatne szkoły, gdzie wmawiano im, że mogą być panami świata. Teraz to kobiety ponoszą konsekwencje tego typu wątpliwej jakościowo edukacji – skomentował.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here