fancycrave1 (CC0), Pixabay

Okazuje się, że w przyszłym roku stawki abonamentu RTV będą takie same jak w roku 2018. KRRiT poinformowała, że za odbiornik radiofoniczny trzeba będzie zapłacić 7 zł w skali miesiąca, a za telewizor 22,70 zł miesięcznie. Są jednak i zniżki dla osób, które zdecydują się zapłacić za kilka miesięcy z góry.

W praktyce, osoby, które uregulują płatność na kilka miesięcy mogą sporo zyskać. Za pół roku zapłacić trzeba 129,40 zł, a za rok 245,15 zł. To opłaty za korzystanie z telewizora. W przypadku radia opłata za 6 miesięcy to 39,9 zł, a za rok 75,6 zł. Aby skorzystać ze zniżki trzeba jednak wnieść opłatę z góry w terminie do 25 dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Za korzystanie z radia i telewizora nie muszą płacić osoby, które ukończyły 75 lat lub mają pierwszą grupę inwalidzką. Podobnie jest w przypadku osób, które ukończyły 60. rok życia i mają prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza 50% średniego wynagrodzenia miesięcznie.

Warto pamiętać o ustawowym obowiązku rejestrowania odbiorników RTV. Kara za używanie takiego niezarejestrowanego odbiornika wynosi trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here