Jarosław Kaczyński stał się tak ważną postacią w polskiej polityce, że już wkrótce na Uniwersytecie Warszawskim zostaną zorganizowane zajęcia dla studentów poświęcone właśnie liderowi PiS.

Od semestru letniego studenci UW będą mogli w ramach zajęć ogólnouniwersyteckich uczęszczać na zajęcia „Socjologia Jarosława Kaczyńskiego”. Uczestnictwo w tych zajęciach jest fakultatywne. Uczelnia w tym przypadku przewidziała 10 miejsc. Organizatorem zajęć jest Instytut Socjologii. Poprowadzi je profesor Paweł Śpiewak.

O czym będą uczyć się studenci? W opisie przedmiotu napisano: „Tytuł zajęć jest celowo dwuznaczny. Warto poznać socjologiczny obraz Polski Jarosława Kaczyńskiego i zobaczyć Kaczyńskiego (z jego formacją) jako przedmiot socjologicznej obserwacji. Zasadnicze pytania zajęć to: kim i z jaką wizją świata szef PiS zdobył i utrzymuje władzę, kolejne: co sprawia, że mimo wielu krytyk utrzymuje jego formacja bardzo wysoki poziom społecznego poparcia i wreszcie, co stanowi o języku czy wręcz ideologii PiS tak, jak bywa przedstawiana przez liderów partii, który z elementów mowy publicznej ma decydujący charakter”.

Podkreślono również, że studenci zagłębią się też w problematykę obecności Polski w UE. Podczas zajęć omówione zostaną publikacje Stanleya Billa, Jadwigi Staniszkis, Antoniego Dudka czy Joanny Kurczewskiej.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here