kalhh (CC0), Pixabay

Specjalna wysłanniczka ONZ Pramila Patten powiedziała, że kobiety uwolnione z rąk dżihadystów są w fatalnej kondycji fizycznej i psychicznej.

Na początku tego roku uwolniono wielu więźniów przetrzymywanych przez bojowników ISIS. Wśród zwolnionych z aresztu znalazło się wiele kobiet, które były wykorzystywane seksualnie przez dżihadystów. Większość z nich porwano lub sprzedano na targu niewolników. Pramila Patten odwiedziła uwolnione kobiety w tzw. obozach przejściowych. Z jej relacji wynika, że są one w bardzo ciężkim stanie psychicznym i fizycznym.

– One praktycznie nie wychodzą z obozów. W społeczeństwie są podwójnie naznaczone. Z jednej strony są ofiarami przemocy seksualnej i ich społeczności nie chcę ich teraz przyjąć, a z drugiej pojawia się podejrzenie, że współpracowały z dżihadystami i wspierały ich działalność terrorystyczną. Seksualne niewolnice, bo tak można je nazwać, wyglądają niemal jak żywe trupy. One nie widzą dla siebie żadnej przyszłości. Wśród nich są nie tylko kobiety, ale również nastolatki i dzieci. To szczególnie dla nich powinna zostać zorganizowana pomoc. Dlatego apeluje do światowych przywódców o pochylenie się nad losem tych kobiet – podsumowała.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here