Była premier Beata Szydło powiedziała w PR24, że ciągle stanowi część rządu.

– Jestem wicepremierem. Mam nadzieję, że ciągle jestem osobą popularną, kochaną i że jednak będę miała jeszcze możliwość zrobienia dużo dobrego dla Polaków – zaznaczyła.

Szydło dodała, że chce dokończyć to, do czego zobowiązała się dwa lata temu. Stwierdziła, że na rekonstrukcję rządu wpływ mogło mieć to, że od początku sprawowania rządów Prawo i Sprawiedliwość było cały czas atakowane.

– Nie było żądnego podejmowanego przez nas projektu który nie byłby zaatakowany i w tych pierwszych dwóch latach była nieustająca walka, ale przeprowadziliśmy skutecznie to, co zostało zapowiedziane. Teraz będzie inny czas i inna dynamika. Być może ocena że są potrzebni nowi ludzie w niektórych miejscach powoduje że rzeczywiście będziemy mieli szanse na to, a te decyzje, jak się okazuje, biorąc pod uwagę chociażby sondaże czy to, co dzieje się z opozycją, na razie nam sprzyjają – podsumowała Szydło.

Była premier nie chciała jednak komentować decyzji Morawieckiego odnośnie wymiany niektórych ministrów.

– Mogę ocenić że z ministrem Macierewiczem dobrze mi się współpracowało w moim rządzie. Zresztą wszyscy ministrowie z którymi miałam zaszczyt współpracować tworzyliśmy dobrą drużynę i wszyscy którzy odeszli w tej chwili, minister Waszczykowski, Macierewicz, Radziwiłł to byli dobrzy fachowcy, ministrowie i zrobili bardzo dużo dobrego w ciągu tych dwóch lat – podkreśliła.

Odniosła się również do kwestii jej odejścia z funkcji premiera.

– Kiedy przyglądam się reakcji ludzi na moją osobę, kiedy się spotykam z ludźmi, nigdy nie miałam takiego doświadczenia że nawet jeżeli jestem w kinie, teatrze, na spacerze czy zakupach, to ludzie do mnie podchodzą i to są dobre reakcje, miłe. Ludzie się witają, są sympatyczni. Dziękują mi za dwie rzeczy, za to co przez dwa lata zostało zrobione i za to że ciągle dobra zmiana trwa. To jest fajne. Niektórzy z nich mówią oczywiście że żałują że ciągle nie ja jestem premierem, ale to wszystko bardzo sympatyczne i miłe rozmowy – zakończyła Szydło.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here