szydło i kaczyński
fot. Piotr Drabik, Flickr.com

W rozmowie z RM FM premier Beata Szydło powiedziała, że nie widzi nic dziwnego w tym, że jako szefowa rządu konsultuje swoje działania z liderem partii, która ostatnie wybory wygrała.

– Nie czuję chłodu. Rzeczą naturalną jest to, że decyzje personalne i strategiczne konsultuję z prezesem mojej partii, Jarosławem Kaczyńskim. Jest to rzeczą naturalną. Jestem wiceprezesem, rozmawiamy o kierownictwie, o strategicznych rzeczach. Nie widzę tu nic nadzwyczajnego – powiedziała premier.

Szydło zapytana o zawetowanie przez prezydenta Dudę dwóch ustaw dotyczących wymiaru sprawiedliwości przyznała, że czeka na jego projekty.

– Będziemy mogli wtedy porozmawiać na temat tych projektów i na temat ich zawartości przede wszystkim. Mam nadzieję, że to będą projektu, które będą wprowadzały gruntowną reformę sądownictwa, bo to jest dzisiaj w Polsce potrzebne – podkreśliła premier.

Zaznaczyła, że ustawy powinny przed uchwaleniem zostać skonsultowane z ministrem sprawiedliwości.

Szydło zapytana o to jakim szefem jest Jarosław Kaczyński odpowiedziała, że doskonałym i wymagającym, ale też takim, który potrafi docenić.

– Potrafi upomnieć i skarcić, ale przede wszystkim jest człowiekiem, który doskonale rozumie politykę i ma wizję polskiego państwa. To najważniejsze, dlatego, że jest naszym liderem, dzięki któremu zwyciężyliśmy w podwójnych wyborach – podsumowała premier.

Na końcu Szydło zaznaczyła, że zwycięstwo Dudy w wyborach prezydenckich to decyzja Kaczyńskiego, który uznał go za najlepszego kandydata.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here