igorovsyannykov (CC0), Pixabay

Resort rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiada zmiany w przepisach dotyczących zakazu handlu w niedzielę. Nowe regulacje będą mieć na celu ukrócenie procederu obchodzenia zakazu handlu.

O planowanych zmianach wypowiedział się w czasie X Europejskiego Kongresu Gospodarczego wiceminister Stanisław Szwed. Zapowiedział, że konieczne jest uszczelnienie systemu.

Zmiany w przepisach to odpowiedź na próby obchodzenia istniejących regulacji. Niektóre ze sklepów popularnej sieci Żabka są bowiem zarejestrowane jako działalność pocztowa, mogą być więc otwarte w niedzielę. Według nowych przepisów zakaz handlu będzie dotyczyć również ich jako miejsc, w których handel jest dominująca gałęzią działalności. Zabiegi stosowane przez sieć Żabka nie przypadły do gustu Poczcie Polskiej.

Właściciele wielu sklepów próbują ominąć nowe przepisy. Współzałożyciel przedsiębiorstwa Pod Dębem Jarosław trzaska, który prowadzi pod Warszawą trzy sklepy spożywcze wpadła na pomysł, aby jego placówki pełniły jednocześnie funkcję galerii sztuki. Dlatego mogą być otwarte także w niedzielę.

– Oczywiście analizowaliśmy to dokładnie od strony prawnej. Uznaliśmy, że wymaga to od nas rozszerzenia działalności o odpowiednie zapisy PKD. Musiało dojść do spotkania wspólników. Podpisaliśmy odpowiednie akty i złożyliśmy je do KRS. Chodziło o to, aby nasze rozwiązanie miało pełną podstawę, więc moim zdaniem działamy teraz zgodnie z prawem – skomentował.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here