By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Portal Onet.pl ustalił, że szef klubu PiS Ryszard Terlecki złożył do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej pismo w sprawie koszulki, którą w czasie rozmowy w studio Radia Zet miała na sobie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Terlecki zwrócił uwagę na nieakceptowalne zachowanie posłanki. Podczas audycji w Radiu Zet miała ona na sobie T-shirt z napisem: „Jarosław Kaczyński to tchórz”.

Zdaniem Terleckiego zachowanie posłanki łamie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Szef klubu PiS dodał, że taki napis należy uznać za publiczne obrażanie innych posłów, co powinno spotkać się z reakcją Komisji Etyki Poselskiej.

Scheuring-Wielgus uważa, że napis był jak najbardziej zasadny.

– Naganę chce mi dać osoba, która mówi do posłów „zjeżdżaj głupku” albo „ty pajacu”. Wydaje mi się, że takie słowa to znieważenie powagi Sejmu – to po pierwsze. Po drugie, ja jako posłanka, wyrażam swoją opinię, bo dla mnie każda osoba, która coś robi i nie bierze za to odpowiedzialności, jest po prostu tchórzem – skomentowała posłanka.

Posłanka Nowoczesnej tłumaczyła wcześniej, że do założenia takiej koszulki zmusił ją przebieg debaty w Sejmie o prezydenckich ustawach o KRS i SN.

– Jarosław Kaczyński nie bierze odpowiedzialności za demolkę, którą robi. Boi się zostać premierem. Wysługuje się innymi ministrami i ludźmi do tego, żeby zniszczyć państwo prawa. Nie ma na to mojej zgody – powiedziała.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here