fot: Gage Skidmore, flickr.com

Lekarz Białego Domu Ronny Jackson poinformował, ze zdrowie prezydenta USA Donalda Trumpa jest w doskonałym stanie. W miniony piątek prezydenta przeszedł gruntowne badania w szpitalu wojskowym Walter Reed. O stanie zdrowia Trumpa mówi się głośno od czasów premiery książki Michaela Wolffa „Fire and Fury”, w której ten dowodzi niestabilności psychicznej prezydenta.

Lekarz poinformował, że testy wypadły bardzo pomyślnie, a prezydent Trump cieszy się doskonałym zdrowiem. Więcej szczegółów do opinii publicznej zostanie podanych we wtorek.

Były to pierwsze badania prezydenta od czasów objęcia przez niego funkcji głowy państwa, o których poinformowano publicznie.

Media w USA podkreślają, że prezydenci kraju nie są zobowiązani do przechodzenia badań psychicznych i fizycznych przed objęciem urzędu. Na ogół się jednak na nie decydowali. Trump kontynuuje tę tradycję.

W książce „Fire and Fury: Inside the Trump White House” napisano, że Trump był oszołomiony swoim zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Autor opisał również relacje prezydenta z żoną Melanią. Zdaniem pisarza Trump od dawna z nią nie sypia, ale romansuje z żonami kolegów. Pierwsza para Ameryki zaprzecza tym doniesieniom. Zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych przeciwko autorowi książki.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here