fot. Gage Skidmore, Flickr.com

Podczas wywiadu dla brytyjskiej stacji ITV prezydent USA Donald Tramp przyznał, że wie, iż jego stosunek do kobiet często bywa krytykowany.

– Mam wielki szacunek dla kobiet, popieram je i wiele pań to rozumie – zaznaczył.

Dodał jednak, że nie jest feministą. Powiedział również, że korzystanie z mediów społecznościowych to jedyny sposób, aby w erze fake news bronić się przed nieprawdziwymi doniesieniami ze strony mediów. Co ciekawe, przyznał, że niekiedy z Twittera korzysta, leżąc w łóżku.

Zdaniem Trumpa sytuacja gospodarcza na świecie jest dobra, a pod jego rządami kondycja ekonomiczna USA polepszyła się. Zapowiedział jednocześnie podpisanie z Wielką Brytanią po jej wyjściu z UE umowy o wolnym handlu. Nie wykluczył ponownego przystąpienia Stanów Zjednoczonych do paryskiego porozumienia klimatycznego.

Trump dodał, że lubi prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który wiele razy zapowiadał, że robi wszystko, aby przekonać prezydenta USA na łaskawsze spojrzenie na porozumienie klimatyczne z roku 2015.

Prezydenta Stanów Zjednoczonych zapytano również o jego stan zdrowia w związku z pojawiającymi się zarzutami, że jest on umysłowo niezdolny do sprawowania urzędu. Powiedział, że jest zrównoważonym geniuszem i odżywia się doskonale, ale nie obce są mu coca-cola i hamburgery.

Zdaniem ekspertów celem tego wywiadu było ocieplenie wizerunku Trumpa.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl / wprost.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here