skeeze (CC0), Pixabay

Prezydent USA Donald Trump zapewnił, że jego administracja robi wszystko, aby zapewnić Stanom Zjednoczonym przywództwo w badaniach kosmosu. Dodał, że w niedalekiej przyszłości odbędzie się lot na Marsa. Nie wykluczył ponadto powstawania amerykańskich sił kosmicznych.

Podczas spotkania z żołnierzami w bazie lotnictwa piechoty morskiej Miramar w Kalifornii Trump powiedział, że jego administracja rozpoczęła program rozbudowy potencjału militarnego USA.

Wyraził przekonanie, że terenem konfrontacji militarnej stała się także przestrzeń kosmiczna. Dlatego też nie wykluczył możliwości powołania amerykańskich sił kosmicznych.

Ponadto Trump zapowiedział kontynuowanie programu przywracania Stanom Zjednoczonych roli lidera w badaniach kosmosu. W najbliższej przyszłości powinien odbyć się załogowy lot na Marsa.

Pomysł powołania sił kosmicznych nowy nie jest. W lipcu ubiegłego roku Izba Reprezentantów Kongresu uchwaliła powołanie korpusu kosmicznego, który jest wydzielony z wojsk lotniczych USA. Inicjatywę to skrytykował sekretarz obrony James Mattis.

ŹRÓDŁOwpunkt.pl/pap.pl
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here